Вініл на авто. Види вінілових плівок для зовнішнього стайлінга

 
Вінілова плівка - це відносно новий напрямок у сфері тюнінгу автомобіля. Цей напрямок зовнішнього тюнінгу автомобілів дуже швидко набирає популярності серед автовласників, які хочуть надати своєму автомобілю привабливий зовнішній вигляд. Останнім часом все частіше зустрічаються "яскраві" автомобілі на дорогах наших міст, які привертають до себе увагу оточуючих. Практично всі ці автомобілі обклеювали вініловою плівкою.

Вінілова плівка має значно більше переваг в порівнянні із звичайним фарбуванням: значно дешевше, займає значно менше часу за часом проведення робіт, зберігає оригінальне лакофарбове покриття автомобіля, тривалий час експлуатації і легко знімаються у разі потреби. А головною і безперечною перевагою є те, що при фарбуванні не можна досягти якої-небудь структури поверхні, наприклад популярний 3d карбон, який часто зустрічається на деяких деталях кузова.
Автомобільна плівка має велику кількість колірних і структурних рішень, і каталог постійно поповнюється виробниками, надаючи нові рішення для стайлінгу. Зараз великою популярністю користуються кольорові плівки яскравих кольорів, матові і з фактурою під карбон. Різноманітність кольорів і структур дають великі можливості для реалізації дизайнерської фантазії. Дуже часто на одному автомобілі використовується кілька кольорів плівок, що дозволяє підкреслити лінії кузова або виділити які-небудь елементи, надаючи автомобілю унікальний стиль.
Завдяки своїй високій зносостійкості, вініл стає не тільки ідеальним для доповнення або зміни зовнішнього оформлення, але і відмінно захищає рідну фарбу автомобіля від пошкоджень дрібними каменями, піском, хімічними реагентами в зимовий період і від вигоряння під дією ультрафіолету.

При виборі вінілової автоплівки, однозначно варто враховувати її якість, від цього залежить термін її експлуатації. Недорогі плівки служать приблизно 3-5 років, а більш дорогі будуть мати значно якісну структуру, більш стійкі до дії абразивних матеріалів і більш тривалий термін їх експлуатації, буде не менше 5-ти років.
Що власне кажучи представляє собою автомобільна плівка. Це спеціальна самоклеюча полівінілхлоридна плівка, на внутрішній стороні якої є клейова основа, яка дозволяє надійно утримувати її на обклеюваній поверхні. Клейова основа плівки захищена спеціальною силіконізованою паперовою підкладкою. Товщина плівок вимірюється в мікронах і може бути від 50 до 350 мкм, а для поклейки автомобіля в більшості застосовуються плівки товщиною 100-120 мкм. Зовнішня поверхня плівок може бути різноманітною - глянцевою, матовою або фактурною.
За технологією виробництва вінілових плівок існують дві основні групи - литі і каландровані. Литі плівки вважаються більш якісними і служать значно довше, за вартістю вони теж трохи дорожче. При нанесенні на зігнуті, нерівні і складні поверхні краще використовувати литі плівки, а для поклейки гладких і прямих поверхонь можна використовувати абсолютно всі види автоплівок. Лита вінілова плівка дає можливість отримати більш еластичну і рівну поверхню, яка ідеально лягає на нерівності елементів кузова. Технології виробництва каландрованих плівок постійно удосконалюються і відмінність між ними і литими поступово стирається.
Застосування різноманітних вінілових плівок для зовнішнього стайлінгу автомобіля швидко набирає значну популярність. Такий вид тюнінга дає можливість перетворити автомобіль без значних фінансових вкладень, але на високому художньому рівні створити яскравий і індивідуальний дизайн. Також, важливим є той факт, що в будь-який момент можна зробити часткову або повну заміну покриття. На даний момент, будь-яких замін і альтернатив вініловим плівкам, які виступають в ролі декору і захисного покриття не існує.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]