Шумо-вібро ізоляція салону автомобіля

 
Сторонній шум в салоні автомобіля - це недолік не тільки вітчизняного, але й іноземного автопрому. Підвищений рівень шумів в салоні автомобіля досить швидко призводить до втоми пасажирів і водія. Є ефективний спосіб боротьби з шумами, які проникають у салон автомобииля - це шумо- та віброізоляція.

Шумоізоляція - це технологічний процес, який призначений для зменшення проникнення і зниження сторонніх шумів різного походження в салон автомобіля. Іншими словами, обробка автомобіля шумоізоляційними матеріалами - це однин з необхідних видів робіт для тюнінгу та поліпшення автомобіля. Також, обробка кузова автомобіля шумоізоляції автомобіля сприяє підвищенню рівня пасивної безпеки і поліпшити антикорозійні властивості. Але головне, що повинна забезпечити шумоізоляція салону автомобіля - це комфорт в ньому.

Основними джерелами проникаючих сторонніх шумів в салон автомобіля є дно та дах автомобіля, моторний відсік, двері і колісні арки. Також дуже часто відбуваються шуми в середині салону від декоративних деталей, які створюють скрипи і вібрацію.
Окрім проведення самого процесу шумоізоляції так само необхідно усунути вібрацію металевих деталей кузова і вібрацію від декоративних накладок в салоні. Також шумоізоляція забезпечує поліпшення якості звучання встановленої акустичної системи, за рахунок зниження рівня додаткових шумів, які з'являються безпосередньо від роботи самої акустики.

Для процесу обезшумлення автомобіля можна застосовувати безліч матеріалів, але їх всіх можна розділити на чотири групи. Першою групою є матеріали, які призначені для усунення вібрації кузова. Ці матеріали виготовляються на мастично-бітумній основі, встановлюються безпосередньо на металеву частину кузова автомобіля адгезійним способом. Це буде першим захисним бар'єром у процесі шумоізоляції.
Другою групою є матеріали, призначенням яких є саме ізоляція шумів. Як правило - це порожнисті килимки наповнені повітрям, але тим неменш погано проводять зовнішній звук. Ці елементи є другим захисним бар'єром.

До третьої групи відносяться матеріали, які є відмінним звукопоглиначем. Завдяки складній внутрішній структурі цих матеріалів відбувається розсіювання і поглинання стороннього звуку, тим самим усуваючи звукові хвилі від поверхонь. Етап шумопоглинання такими матеріалами є третім етапом і їх можна охарактезувати коефіцієнтом шумопоглинання.

Ну і останнім, четвертим етапом, без якого не можливо обійтися - це етап шумо-віброізоляції ущільнювачів і декоративних елементів салону. Ущільнювальні стрічки забезпечують зниження скрипів і шуму від вібрації, які виникають від погано встановлених частин та деталей декору. Як правило жоден процес шумоізоляції не обійдеться без такого матеріалу, як - антискрип.
Хорошого рівня в шумо-віброізоляції можна досягти лише в застосуванні комплексної обробки салону автомобіля. Для отримання комфорту необхідна обробка підлоги, даху, моторного відсіку, дверей та іншого. На перший погляд, процес обезшумлення автомобіля не дуже складний, але все-таки краще довірити професіоналам цієї справи. Не знання тонкощів етапів шумо-віброізоляції не забезпечить належного зниження рівня стороннього шуму.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]