Встановлення аеродинамічного обвісу. Покращення аеродинаміки автомобіля

 
Більшість автолюбителів вважає, що зовнішній тюнінг автомобіля не має ніякої користі і застосовується тільки в декоративних цілях. Але це абсолютно не так: кожен елемент зовнішнього тюнінгу повинен виглядати не тільки гарно, але і мати корисне корисну дію, наприклад, поліпшити аеродинаміку автомобіля. Крім того, елементи зовнішнього тюнінгу повинні відповідати вимогам безпеки, не нести шкоду для водія і автомобіля.

Зовнішній тюнінг має на увазі під собою зміну зовнішнього вигляду автомобіля, надає йому індивідуальності і неповторності. Цей вид тюнінга включає в себе заміну рідних бамперів, капота, дзеркал, а також встановлення спойлерів, обвісів, юбок і т.д. Всі ці елементи зроблять Ваш автомобіль єдиним, неповторним та таким, що виділяється із загальної маси міських автомобілів.
У цій статті ми поговоримо про елементи аеродинамічного обвісу. Туди входять: передній і задній бампер, спойлера, юбки порогів, дефлектори і заднє антикрило. Правильно підібраний аеродинамічний обвіс позитивно впливає на ходові характеристики автомобіля. І навпаки, безграмотна установка аеродинамічних елементів зашкодить автомобілю і збільшить споживання палива.

Передній бампер

Передній бампер - це дуже важливий елемент в автомобілі, який дозволяє зменшити опір зустрічного потоку повітря. У конструкції бампера важливу роль відіграє нижня кромка - вона повинна бути максимально витягнута вперед і максимально розташований нижче до землі.
Чому передній бампер повинен бути правильної форми і чому небажано проникнення повітря під дно автомобіля? Все досить просто, повітряні потоки, які потрапляють під днище кузова, закручуються і заповнюють розріджений простір позаду автомобіля. Це забирає дуже велика кількість енергії в автомобіля, а високий тиск, який створюється зустрічним потоком повітря, значно зменшує притискну силу. Такий ефект значно погіршує ходові характеристики автомобіля.
 
Основне завдання переднього бампера - це правильний напрямок повітряних потоків для створення притискної сили, яка сприяє поліпшенню керованості автомобіля на великих швидкостях. Також правильно підібраний передній бампер сприяє зменшенню витрати палива.

Тюнінг бампера може включати його повну заміну, або встановлення спеціальних накладок на бампер, які називаються юбками.

Задній бампер


Для тюнінга заднього бампера найчастіше використовуються накладки - це значно дешевше. Також можливо повна заміна заднього бампера на більш оригінальний і ефективний. Тюнінгований задній бампер призначений для посилення притискної сили на задню вісь, завдяки чому поліпшується зчеплення задніх коліс, а відповідно і керованість.

Передній і задній бампер за принципом роботи однакові: не допустити попадання повітряних потоків під дно автомобіля, збільшити притискну силу на передню та задню вісь, а відповідно покращити керованість автомобіля на великих швидкостях.
Задній спойлер

Задній спойлер - це ще один елемент зовнішнього тюнінгу, який часто встановлюється. Як правило цей елемент встановлюється на багажник автомобіля або задню частину даху. Задній спойлер дозволяє збільшити притискну силу на задню частину автомобіля, за рахунок напряму повітряних потоків. Також установка такого елемента дозволяє знизити забруднення заднього скла під час руху. Крім практичною боку, цей елемент додає автомобілю більш спортивний вигляд.

Дефлектори

Дефлектори розподіляють зустрічний потік повітря по бічній частині кузова автомобіля, тим самим теж підвищуючи його керованість. Дефлектори можуть як поліпшити, так і погіршити аеродинамічні властивості автомобіля. Якщо обдув буде спрямований на заднє скло, то підйомна сила значно збільшиться. Відповідно це погіршить керованість і збільшить витрату палива.
Передній спойлер

Деякі виробники встановлюють на свої автомобілі такий елемент, як передній спойлер. Цей елемент закриває деталі ходової частини, які затримують потоки повітря. При використанні цього елемента виникає так званий "ефект землі" - автомобіль сам притискається до дороги, так як під ним знаходиться розрідженне повітря. Також спойлер підвищує рівень безпеки при русі на великих швидкостях за рахунок збільшення притискної сили, яка діє на передню вісь.

Антикрило

Антикрило можна назвати різновидом заднього спойлера, так як вони схожі за принципом роботи. Антикрило за зовнішнім виглядом нагадує перевернуте крило літака. Варіантів конструкцій антикрила, які можна зустріти на автомобілях, безліч - бувають варіанти двох і триповерхової побудови.
Використання тільки антикрила не дозволяє оптимізувати навантаження на обидві осі автомобіля, для цього необхідно встановити передній спойлер, який також покращує аеродинамічні властивості автомобіля приблизно на 40%. Спойлер на бампері створює притискну силу на передню вісь автомобіля, зменшуючи потрапляння потоку повітря під днище автомобіля, а антикрило таким же чином притискає задню вісь автомобіля.
Зовнішній тюнінг автомобіля призначений не тільки для гарної зміни екстер'єру автомобіля. Його головне завдання - це забезпечення кращої керованості автомобіля на дорозі при русі на високих швидкостях, тим самим піднімаючи рівень безпеки для Вас і оточуючих. Тільки правильне застосування елементів зовнішнього тюнінгу зможе це забезпечити.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.83 [3 Голоса (ів)]