Зовнішній тюнінг автомобіля. Встановлення аеродинамічних обвісів

 
Більшість автомобілістів хочуть, щоб його автомобіль був помітним на дорозі і виділявся з загального транспортного потоку. Для цього є безліч варіантів, але більш примітний - це зовнішній тюнінг, а точніше установка спойлерів, обвісів, зміна оптики і так далі. Тюнінгувати можна будь-який автомобіль як новий, так старий.

Зовнішній тюнінг автомобіля складається з безлічі деталей і кожен з цих компонентів виконує свою певну функцію. Варто сказати, що багато людей, які купують деталі аеродинамічного обвісу в більшості випадків навіть не замислюються про головне їх призначення. Крім краси, правильно підібраний аеродинамічний обвіс позитивно впливає на ходові характеристики автомобіля. А безграмотне встановлення навпаки зашкодить автомобілю, наприклад може зрости споживання палива. Тому, перш ніж купувати яку-небудь деталь для зовнішнього тюнінгу автомобіля, необхідно проконсультуватися у фахівців цієї справи.
 
Правильний підбір деталей і грамотне встановлення аеродинамічного комплекту створює додаткову притискну силу для автомобіля, що особливо важливо на великих швидкостях. При неправильному встановленні такого обладнання можна не тільки зменшити підйомну і притискну силу, але і перевантажити одну з осей, що призведе до зниження керованості автомобіля на низьких швидкостях. Що ж входить в аеродинамічний набір і призначення кожної деталі розглянемо нижче.
Основна функція аеродинамічного обвісу - це зміна напрямоку потоку повітря і створення більшої притискної сили. Завдяки цьому поліпшується керованість автомобіля і знижується витрата палива. Крім цього, спойлер дозволяє зменшити рівень забруднення заднього скла. Спойлери можуть встановлюватися на передній і задній бампер, задню частину даху автомобіля і багажник.

Матеріали виготовлення спойлерів

Варто відзначити п'ять основних матеріалів для виготовлення елементів аеродинамічного обвісу. Кожен з цих матеріалів гарний і має ряд своїх переваг.

Склопластик. Це матеріал, який створюється на основі синтетичних смол і армується скловолокном. Елементи обвісу з цього матеріалу будуть досить не дорогі, добре піддаються обробці і досить міцні.
ABS-пластик. З появою цього матеріалу, основну масу заводських спойлерів почали виробляти саме з нього. Для виготовлення елементів з ABS-пластика додають різні домішки для додання цьому матеріалу пластичності. Деталі з такого пластику не дорогі і легкі. Але є один недолік - матеріал досить крихкий і крихкість збільшується з терміном експлуатації виробів.
Силікони. Цей матеріал у виробництві аеродинамічних обважень з'явився зовсім недавно, але знайшов своє застосування. Суттєвими перевагами деталей з цього матеріалу є висока пластичність, великий термін експлуатації і високі температурні показники.
Вуглепластик ( карбон). Мабуть це самий сучасний матеріал для виготовлення деталей. Углепластик - це легкий і міцний матеріал, але досить дорогий у виробництві. Карбон, як склопластик виробляється на основі смол із застосуванням домішок для затвердіння. Затвердіння відбувається в барокамері з високим тиском і температурою.
Сталь і алюміній. Як правило "лезо" спойлера виготовляється з алюмінієвої смуги, а стійки і закрилки з листової сталі.
Типи спойлерів і обважень за місцем їх розташування

Багато хто думає, що спойлером є тільки заднє антикрило, але це трохи не так. Різниця між ними полягає в тому, що антикрило створює притискну силу, так як має вигляд перевернутого крила. А спойлер дозволяє змінити напрямок потоку повітря і тим самим притискає машину на дорозі, що позитивно позначається на її динамічних і ходових характеристиках.

• Передній і задній обвіс. Цей елемент в народі називають юбка бамперів, а також в деяких видах тюнінгу можуть називатися переднім і заднім спойлером.
• Бічний обвіс (теж є спойлером), як і бампера їх називають спідницями.
• Антикрило. Елемент тюнінгу, який створює притискну силу задньої частини кузова автомобіля.
• Задній спойлер. На відміну від антикрила передня кромка з'єднується з кузовом і кришкою багажника, або тільки з кришкою багажника.
Призначення спойлерів

Передній спойлер - безумовно варто згадати про цю деталь аеродинамічного обвысу. Передній спойлер встановлюється в передній частині кузова автомобіля і призначений для підняття потоку повітря і створення притискної сили передній частині автомобільного кузова. Іноді передні спойлери конструюються для напряму повітряних потоків на гальмівні диски і радіатор.

Задній спойлер - цей елемент також заслуговує уваги, не дивлячись на те, що його розміри в більшості випадків не великі. Окреме його використання без інших елементів аеродинамічного обвісу не має сенсу. Ця деталь обвісу встановлюється на місце заднього бампера і дозволяє гасити підйомну силу, діючу на автомобіль. Крім поліпшення керованості автомобіля, він надає йому гарний зовнішній вигляд.

Спойлер на даху - спойлер, який встановлюється на даху автомобіля, призначений для розбивання повітряних потоків. Ця деталь хоч і не велика, але відіграє дуже важливу роль та його дія спрямована на запобігання утворенню повітряних завихрень позаду автомобіля і знижує рівень лобового опору. Такий елемент може бути керованим і фіксованим.
Антикрило - є теж одним з головних елементів аеродинамічного обвісу і за своєю конструкцією нагадує крило автомобіля, тільки перевернуте. Цей елемент зовнішнього тюнінгу не піднімає автомобіль в повітря, а навпаки, притискає його до поверхні дороги. Чим з більшою швидкістю рухається автомобіль - тим сильніше притискна сила антикрила. Правильні габарити і установка антикрила значно підвищують керованість автомобіля.

Бічний обвіс - установка даного елемента значно скорочує кількість і силу бічних завихрень, які виникають вздовж кузова автомобіля. Встановлений бічній обвіс, разом з іншими елементами забезпечує кращу керованість автомобіля на дорозі.
Є ще один елемент для зовнішнього тюнінгу автомобіля, який крім створення агресивного зовнішнього вигляду автомобіля має корисну дію. Цим елементом є повітрозабірник. Ця деталь в конструкції автомобіля служить для затягування навколишнього повітря і направляє його до різних внутрішніх систем, вузлів і агрегатів і застосовується в якості теплоносія, окислювача для палива і створення запасу стиснутого повітря. Повітря через нього забирається за рахунок тиску, що створюється зустрічним потоком повітря, або розрідження, наприклад при ході поршня в циліндрі.

Повітрозабірник на капот додасть автомобілю більш спортивний вигляд і поліпшить продуктивність мотора. Популярність повітрязабірників для капота стрімко зростає саме через їх зовнішній вигляд.
Повітрозабірник на дах забезпечить додаткову подачу потоку свіжого повітря в автомобіль. Як правило цей елемент більше корисний для ралійних автомобілів. Якщо ж Ви не плануєте використовувати автомобіль на перегонах, тоді цей елемент буде швидше як декоративним і підкреслювати спортивність і індивідуальність зовнішнього стилю автомобіля.

Безперечно, зовнішній тюнінг і стайлінг здатний значно змінити зовнішній вигляд автомобіля, надати йому спортивність, агресивність і індивідуальність. Але крім зміни зовнішнього вигляду такий вид робіт здатний значно поліпшити ходові якості автомобіля.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [5 Голоса (ів)]