Шумоізоляція авто. Ефект повної та часткової шумо-віброізоляції

 
Шумоізоляція автомобіля - це технологічний процес, який передбачає зменшення та проникнення сторонніх шумів в салон автомобіля, зниження вібронавантаження на складові елементи. Крім того шумоізоляційна обробка автомобіля підвищує рівень пасивної безпеки і має антикорозійні властивості.

Комфорт - це мабуть один з найбільш важливих емоційних чинників у житті людини. Більшість виробників сучасних автомобілів дуже мало приділяють уваги акустичному комфорту в салоні автомобіля. Враховуючи такі недоліки в автомобілі - все більша кількість автовласників замислюється про таке доопрацювання свого автомобіля.

Цілі шумоізоляції

Головним завданням шумоізоляції являляется зниження рівня вібраційного та звукового навантаження, усунення скрипу елементів салону, створення комфорту в салоні автомобіля для пасажирів і водія, а також поліпшення експлуатаційних характеристик автомобіля.
Завдання шумоізоляції можна розділити на кілька основних пунктів:

1) Шумо-віброізоляція:
а) зниження вібронавантаження;
б) зменшення рівня шуму в салоні від двигуна автомобіля;
в) зменшення рівня шуму від коробки передач;
г) усунення скрипу декоративних деталей салону автомобіля;
д) зменшення рівня дорожнього шуму.
2) Поліпшення теплоізоляції салону.
3) Поліпшення характеристик звучання акустичної системи методом шумо-віброізоляції основних елементів.
Застосування шумо-віброізоляції

Шумоізоляційні роботи можна проводити у всіх класах автомобілів і не залежно від типу кузова. В нинішній час велика кількість автовиробників женеться за зменшенням собівартості автомобіля і, відповідно, дуже мало уваги приділяють шумоізоляції. Сторонні шуми в салоні автомобіля з'являються при русі по ямах, поганому дорожньому покриттю, бруківці і т.д. Також не варто забувати про шуми, які створюються самим автомобілем: шум мотора, тертя гуми по дорожньому полотну і скрип декоративних елементів салону автомобіля.

Звичайно ж машини різних виробників відрізняються за рівнем гучності, але як би там не було ідеальної шумоізоляції не мають навіть самі імениті виробники автомобілів. Все це пов'язано з конструктивними особливостями автомобіля і додаткового шумоізоляційного доопрацювання вимагає кожен автомобіль.
 
Чому шумо-віброізоляція?

Розглянувши всі варіанти розповсюдження шумів, можемо впевнено сказати, що сторонні звуки в салон автомобіля потрапляють через моторний відсік, стеля, двері, багажник і підлога. Звук проникає в салон автомобіля частково гаситься металевими перегородками, оббивкою салону, пластиком, килимовим покриттям та іншими елементами салону автомобіля. Але шум повністю не втрачається, а в більшості випадків переростає в вібрацію і вже проникає далі в салон автомобіля. Також не варто забувати про вібрації, які виходять від двигуна, коробки перемикання передач і ходової автомобіля.

Для боротьби із сторонніми шумами і вібрацією використовуються спеціальні комплекти шумо-і віброізоляції. Віброізоляційний матеріал клеїться на знежирений метал, а шумоізолюючі матеріали клеяться на віброізоляцію. Шумо і віброізоляція бореться з усіма виникаючими шумами і вібраціями.
  
Які елементи піддаються шумо-віброізоляції:

Двері - основна маса сторонніх шумів проникає в салон саме через двері, так як вони займають більшу частину кузова автомобіля і мають мало ребер жорсткості. Виробники автомобілів практично не приділяють уваги обробці даної частини автомобіля і відповідно мають дуже слабку шумоізоляцію. Обробка дверей в цілому змінить картину і значно знизити рівень шуму в салоні автомобіля. Крім того, буде поліпшено акустичне оформлення дверей. Динаміки отримують закритий об’єм, що значно підвищує якість звучання акустичної системи.

Багажник - шумо-віброізоляція буде особливо актуальною для людей, які багато часу проводять в автомобілі. Додаткова обробка багажника значно знизить гучність в задній частині салону автомобіля і прибирає сторонній шум, що виходить від задніх арок.

Капот - шумоізоляція капота особливо актуальна для дизельних автомобілів, так як площа капота досить велика, а вібрація від двигуна на площині передається в значній мірі. Шумо-віброізоляція капота значно зменшує рівень шуму та вібрації в передній частині салону автомобіля.

Підлога - підлога автомобіля є досить важливою частиною для шумоізоляції автомобіля, так як цей елемент також становить досить велику частину кузова автомобіля. Вузли підвіски автомобіля передають на підлогу автомобіля велику кількість сторонніх шумів. Правильно підібрані матеріали для шумо-віброізоляції значно підвищать комфортне перебування в салоні автомобіля.

Стеля - є зоною, яка схильна до досить великого рівню шумів і вібрації, особливо це буде помітно при великій швидкості руху. Обробка стелі шумо-віброізоляційними матеріалами значно знизить гул від даху і зменшить чутність дощу в салоні автомобіля.

Колісні арки - як правило шуму від арок практично немає, але є вібрація, яка передається на інші ділянки кузова автомобіля. Вібрація передається на більш рівні елементи, які мають значно меншу жорсткість. Зменшити вібрацію на арках можна віброізоляційними матеріалами.
Для шумо-віброізоляції автомобіля необхідний індивідуальний підхід, так як є значні конструктивні відмінності кожного виробника. Для досягнення максимального ефекту необхідно підбирати правильні матеріали для кожної зони обробки кузова автомобіля. Знання конструктивних особливостей кожного автомобіля і грамотне застосування використовуваних матеріалів здатне значно зменшити шуми в салоні автомобіля і зробить Ваше перебування в ньому більш комфортним.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [3 Голоса (ів)]